EKONOMI
PTK-ja lanson produktin IPTV
Prishtinė, 30 nėntor - Para shumė konsumatorėve, Posta dhe Telekomi i Kosovės, ka lansuar produktin e saj mė tė ri IPTV.  

Kryeshefi ekzekutiv i PTK-sė, Shyqry Haxha, ka thėnė se ky produkt ėshtė shėrbim ku televizioni, interneti dhe telefoni ofrohen vetėm  me njė kabėll. Drejtues tė PTK-sė, kanė njoftuar se telefonia “Vala” ka arritur 1.2 milion konsumatorė.

Haxha ka thėnė se tė arrish kėtė shifėr rekorde tė konsumatorit ėshtė pėrveēė tjerash, njė arsye mė shumė qė nė njė treg konkurrues, tė pėrmbushet synimi pėr tė tėrhequr sa mė tepėr konsumatorė. Haxha, si sukses tė PTK-sė ka pėrmendur shėrbimet e ofruara pėr festat e fundit ku sipas tij, pėr herė tė parė nė historinė e saj, “VALA”, ka funksionuar pa asnjė problem, njofton Koha.net
© ZHURNAL.mk
(5.111 herė i lexuar)     publikuar mė 30.11.201000:00 nga R.Z.
KOMENTI
Emri dhe mbiemri
E-mail adresa
Komenti *
Submit code *
3240
 
TOP LAJM
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
Get our toolbar!
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.