LAJME NGA MAQEDONIA
Osmani: Ja pse u injorova nga Berisha
Shkup, 9 nëntor - I pari i Rilindjes Demokratike Kombëtare (RDK), Rufi Osmani dyshon se arsyeja se pse është shlyer nga agjenda e takimeve të kryeministrit Berisha mund të jetë ndonjë “dallavere” e ambasadorit shqiptar në Shkup.

Osmani në një prononcim për gazetën “Zhurnal plus”, tregon arsyet se pse në agjendën e kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha nuk është paraparë takimi edhe me të.   

“Në një bisedë para disa ditësh me Ambasadorin e Shqipërisë në Maqedoni, Arben Çejku u konfirmua se do të realizohet takim mes meje dhe kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, mirëpo të martën dhe të mërkurën nuk mora kurrfarë përgjigje as negative e as pozitive nga ana e ambasadorit Çejku”, deklaroi për “Zhurnal plus”, kreu i RDK-së, Rufi Osmani.   

“Mund të jetë një dallavere e ambasadorit Çejku. Nuk e kam ndjerë si ofendim personal sepse unë disa herë kam patur rast të takohem me kryeministrin Berisha. Përgjegjësia i takon ambasadorit Çejku”, theksoi Osmani duke fajësuar siç thotë se në gjithë këtë ngatërresë kanë qenë të kyçur edhe dy liderët Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi.

“Kështu ndodhi edhe me rastin e vizitës së kryeministrit të Turqisë, Rexhep Taip me çka në agjendë nuk ishte paraparë takimi i tij me mua”, deklaroi Osmani.
 
 
(104.412 herė i lexuar)     publikuar mė 09.11.201118:43 nga B.B.
KOMENTI
Adem, Tetovė, 10.04.2012, 17:40
(474)
Zotėri Osmani mos u mėrzitni pėr takime tė tilla, me krye banditin e SHqipėrisė, ju duhet tė takoheni me popullin tuaj qė ju e pėrfaqėsoni, dhe dhashtė zoti qė nė tė ardhmen ti pėrfaqėsoni tė gjithė Shqiptarėt e Maqedonisė. E sa pėr takimin me Berishėn shumė mė mirė qė nuk jeni takuar se ai do tė kėrkonte nga jush qė tė pėruleni para sllavėve, tė bėheni si ai para grekėve, e ju zotėri Osmani nuk jeni nė listėn e puthadorėve, e sahanlėpirėsi ka kėrkuar qė tė takohet vetėm me puthadorėt e kėtė ia ka mundėsuar kryeudbashi Arben Ēejku.
Arben Gostivar, 07.03.2012, 11:11
(459)
Per Benin, Nese ju partiaket e BDI e PDSH , cmoni se dy njerez qe nuk kan fakultete te verteta si jane liderat e partive tuaja duhet ti perfaqesojn shqiptaret dhe se nje prof.Dr i ka skaduar mandati dhe legjitimiteti , atehre ju definitivisht nuk meritoni njerez te ditur dhe te deshmuar tu perfaqesojn. Nje popull nuk meriton pozite me te mire nese vet nuk e ndryshon gjendjen e vet. Te tille jane shqiptaret sot jo vetem ne Mkd po cdo kund ne Ballkan , te fundit. As edhe zoti nuk do ju ndihmon, tung Zhurnal jeni me objektivet,
Arsim MajamiGV, 05.03.2012, 00:03
(457)
Zotni Osmani eshte burr, ka be shum sende per qytetaret e Gostivarit... a ty Beni prej Shkupi, qajo BDI-ja apo PDSH-ja yte... te ka lan mbas 40 vjet ne shkup... Eja ne Gostivar edhe shif dallimi ku jetojn gostivarlit si shqiptar dhe ku jeton ti si shkupjan dhe me cfar rethanash!
beni shkup, 08.02.2012, 08:22
(475)
per te hy ne Agjenden e Dikujt duhet te ishe njeri i Cmuar dhe me Autoritet.Ju Zoteri Osmani ju ka kaluar Treni...jo se jam per BDI ose PDSH por nuk jeni me Person me vlefte Politike te Nderkombetaret....
Emri dhe mbiemri
E-mail adresa
Komenti *
Submit code *
3959
 
Xhaferi Rival kemi VMRO DPMNE nė, jo PDSH nė
TOP LAJM
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
tp://c, CCBot/2.0 (http://commoncrawl.org/faq/),
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.
  ZHURNAL