“Përbindëshi” i vogël, BMW M2 me 500 kuajfuqi (Video)
auto
“Përbindëshi” i vogël, BMW M2 me 500 kuajfuqi (Video)

“Përbindëshi” i vogël, BMW M2 me 500 kuajfuqi (Video)

Shtëpia gjermane AC Schnitzer aplikoi "magjinë" e saj në një nga veturat më të njohura sportive të vogla - BMW M2.

Ajo ka modifikuar modelin M2 Competition, i cili ka një motor të vërtetë M me gjashtë cilindra S55 binjak turbo që huazohet nga vëllezërit më të mëdhenj M3 dhe M4.

 

AC Schnitzer ka bërë disa përmirësime dhe në shikim të parë mund të shihen rrota speciale të aliazhit të lehta.

 

Natyrisht, në qendër të vëmendjes është agregati M, fuqia e të cilit u rrit nga 404 në 500 kuaj fuqi me zëvendësimin e njësisë ECU.

© ZHURNAL 09.04.2019, 10:22 | L.E. | 457 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut