Volkswagen patenton pesë emra të rinj për makina hibride (Foto)
auto
Volkswagen patenton pesë emra të rinj për makina hibride (Foto)

Volkswagen patenton pesë emra të rinj për makina hibride (Foto)

Dokumentet e patentave, nuk tregojnë se cilat veturat do të emërohen në këtë formë

Sikur të gjithë prodhuesit tjerë edhe Volkswagen, është duke bërë përpjekje që të zëvendësojë makinat me djegie të brendshme, së paku me hibridë të elektrifikuar, transmeton Telegrafi.Kompania gjermane ka dorëzuar në Europian Intellectual Property Office, disa dokumente, për të patentuar pjesë të veturave, si dhe emrat për pesë hibridë të rinj. Power Hybrid, Pure Hybrid, Range Hybrid, Range dhe Range S, mirë nuk tregohet se në cilat modele do të vendosen këta emra.

“Makina motorike, automobil, makina autonome dhe makina elektrike” janë përshkruar këto makina në dokumentet e dorëzuara.

Bashku më këto aplikimi, është kërkuar të patentohen edhe pjesë makinash si bateri elektrike për makina, akumulator elektrik dhe mbushës për bateri elektrike. 

© ZHURNAL 08.04.2019, 14:52 | L.E. | 803 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm