Nissan Frontier tërësisht i ri, mund ta lansohet brenda disa muajve (Foto)
auto
Nissan Frontier tërësisht i ri, mund ta lansohet brenda disa muajve (Foto)

Nissan Frontier tërësisht i ri, mund ta lansohet brenda disa muajve (Foto)

Dizajni i fundit që i është bërë Frontie, ishte në vitin 2004

Ky Nissan është një ndër makinat pickup, më të vjetra që janë në treg. Megjithëse nuk është ndryshuar që nga viti 2004, ka pasur përditësime kohë pas kohe, kjo makinë ende e ka sistemin automatik me pesë shpejtësi.

Automotive News raporton se Frontier tërësisht i ri, për të cilin Nissan ka konfirmuar më parë, mund të lansohet brenda disa muajve. Sipas të gjitha gjasave, do ta shohim në shtator të vitit 2020, si një model të vitit 2021.

Janë në pyetje rreth 18 muaj, por burime të afërta me Nissan, pretendojnë se është koha e saktë kur do ta shohim këtë Frontier tërësisht të ri./Telegrafi/

© ZHURNAL 08.04.2019, 11:04 | L.E. | 285 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut