Seat elektrik i prodhuar nga Volkswagen, me çmim mjaftë ekonomik (Foto)
auto
Seat elektrik i prodhuar nga Volkswagen, me çmim mjaftë ekonomik (Foto)

Seat elektrik i prodhuar nga Volkswagen, me çmim mjaftë ekonomik (Foto)

Kompania spanjolle që tani është nën pronësi të Volkswagen, do të shesë makina elektrike me çmim mjaftë të përballueshëm

Që kur Seat është nën VW, ka nisur të modernizohet, të ndryshojë stil dhe të rritë teknologjinë, transmeton Telegrafi.Së fundmi, është lansuar el-Born, që e ka platformën MEB krijuar nga Volkswagen, do të jetë në radhë për prodhim.

Me autonomi prej 420 kilometrave, ky Seat që ka pamje shumë të këndshme, do të ketë çmim fillestar prej 20 mijë eurove.

Mbetet të shihet, nëse el-Born edhe do të del ë këtë formatin dhe çmimin ekonomik, kur të del nga prodhimi gjatë vitit të ardhshëm.

© ZHURNAL 06.04.2019, 09:59 | L.E. | 1,055 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut