Patate me gjalpë e parmezan
receta
Patate me gjalpë e parmezan

Patate me gjalpë e parmezan

Përbërësit

6-8 patate

50 gr gjalpë

70 gr djath parmezan 

1 lugëz piper

kripë

 

Udhëzimet

Hapi 1 

Patatet lajini mirë, qërojini e pritini në rrathë relativisht të trashë.

 

Hapi 2 

Tavën lyejeni me gjalpë të shkrirë e sipër gjalpës shtroni parmezanin e grirë në rende.

 

Hapi 3 

Sipër djathit renditini rrathët e prerë të patateve. Shtojuni kripë e piper dhe vendosini në furrën e parangrohur në 220 gradë për 45 minuta.

 

Hapi 4

Pas pjekjes lërini të ftohen për 10 minuta e më pas shërbejini.

Ju bëfshin mirë.

© ZHURNAL 06.04.2019, 14:00 | L.E. | 1,736 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut