Volkswagen paralajmëron një SUV të ri elektrik (Foto)
auto
Volkswagen paralajmëron një SUV të ri elektrik (Foto)

Volkswagen paralajmëron një SUV të ri elektrik (Foto)

Anëtari më i ri i Volkswagen Electric I.D. do të prezantohet, në fund të muajit në Shanghai Auto Show

Kompania gjermane, nëpërmjet disa imazheve, ka paralajmëruar një SUV të ri elektrik, që do të prezantohet zyrtarisht në Shanghai Auto Show, brenda këtyre javëve.

Modeli I.D. Roomzz është më i riu nga linja Electric I.D. që vazhdimisht po vazhdon të zgjerohet.

Sikurse I.D. Crozz, I.D. Buzz, I.D. Vizzion dhe I.D. Buggy edhe anëtari i gjashtë i kësaj linjë tërësisht elektrike, do ta ketë platformën MEB të krijuar nga Volkswagen.

Raportohet se së pari do të del në shitje në Kinë më 2021, ndërsa nuk dihet kur është në dispozicion në tregjet tjera.

© ZHURNAL 05.04.2019, 11:09 | L.E. | 858 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut