Artistja e huaj AMWIN publikon këngë me titullin “Dua Lipa”
kulture
Artistja e huaj AMWIN publikon këngë me titullin “Dua Lipa”

Artistja e huaj AMWIN publikon këngë me titullin “Dua Lipa”

Këngëtarja suedeze Amanda Winberg, e njohur ndryshe si AMWIN, ka publikuar së fundmi një këngë shumë të veçantë.

Bëhet fjalë për një këngë ritmike, së cilës ajo ka vendosur t’ia lë titullin “Dua Lipa”.

Duke qenë se tingëllon pak e çuditshme se pse emërtimi i titullit të jetë emri i artistes shqiptare me famë botërore, AMWIN dha një shpjegim për këtë.

“Dua Lipa është shumë tip dhe mendoj se të gjithë do të bënin gjithçka për të. Si unë, në këngën ku flas për djalin që pëlqej. Kur bëra këngën, Dua Lipa ishte personi i parë që mendova. Mendova: ‘Çfarë është më mirë se një akullore? Dua Lipa”, është shprehur këngëtarja suedeze.

Amanda Winberg

Mesa duket dashuria për kolegen me famë botërore, ka bërë që Dua të shihet si pikë referimi dhe frymëzimi te shumë artiste tjera.

Dua përndryshe ditëve të fundit ka vizituar vendet skandinave bashkë me të dashurin e saj, Isaac Carew.

© ZHURNAL 05.04.2019, 11:49 | L.E. | 574 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm