‘Ford GT’ shpallet “mbreti i shpejtësisë”, arrin të kapë 485 km/h
auto
‘Ford GT’ shpallet “mbreti i shpejtësisë”, arrin të kapë 485 km/h

‘Ford GT’ shpallet “mbreti i shpejtësisë”, arrin të kapë 485 km/h

Nuk janë veturat e Bugatti-t, as Hennessey-t e as Koenigsegg-it që arritën ta kapin shpejtësinë 485 km/h.

Modeli GT nga kompania prodhuese e automobilave ‘Ford’ arriti të vendos një rekord të ri për sa i përket shpejtësisë maksimale, duke shkuar në 485 km/h, transmeton lajmi.net.Thuhet se gomat e tij prodhojnë 2 mijë kuaj-fuqi, megjithatë, sipas ‘M2K Motorsports’, fuqia e tij arrin në 2.500 kuajfuqi.

Ndiqeni videon e mundësuar, e cila tregon momentin kur ‘Ford GT’ thyen rekordin e shpejtësisë.

© ZHURNAL 05.04.2019, 10:56 | L.E. | 399 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut