Folk-grupi amerikan sot performon në Kosovë
kulture
Folk-grupi amerikan sot performon në Kosovë

Folk-grupi amerikan sot performon në Kosovë

Në qytetin e Prizrenit për herë të parë do të performojnë në Kosovë, interpretuesit amerikanë të muzikës folk, Kyle Dillingham & Horseshoe Road.

Ky grup në Kosovë do të performojë nga 4 deri më 8 prill.

Grupi nga Oklahoma do të performojë sot në Qendrën e Prizrenit, “Sheshi i Lidhjes”.

Koncerti mbahet në kuadër të një programi të mbështetur nga Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë në partneritet me Zërat e Amerikës – Muzika Amerikane Jashtë Vendit.

© ZHURNAL 04.04.2019, 13:09 | L.E. | 541 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut