Toyota Yaris i ri bazohet në Mazda2
auto
Toyota Yaris i ri bazohet në Mazda2

Toyota Yaris i ri bazohet në Mazda2

Kompania e njohur japoneze e veturave, Toyota, ka publikuar fotot dhe detajet e para teknike të Yarisit të ri, para premierës botërore të planifikuar për 17 prill në New York.

Yarisi i ri në version Sedan është i bazuar në Mazda2. Toyota ka zgjeruar tashmë bashkëpunimin me prodhuesin japonez për një Hatchback për 2020-ën.

Dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Yarisit të ri është marrë nga Mazda2 aktuale, me një formë tjetër të maskës së përparme dhe me etiketën e Toyotës të pozicionuar në mes të maskës.

Vetura ka më shumë hapësirë për udhëtarët, ndërsa është rritur edhe pjesa e bagazhit.

Yarisi i ri do të vijë me motor 1.5-litër me katër cilindra e kapacitet prej 107 kuajfuqi, në kombinim me marshin automatik me 6 shpejtësi, të paktën për tregun amerikan.

Më shumë detaje rreth modelit të ri do të dihen në mes të prillit, kur debutimi i Yarisit të ri do të jetë në panairin e veturave në New York.

© ZHURNAL 03.04.2019, 15:15 | L.E. | 547 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut