Sallatë me vezë e brokoli
receta
Sallatë me vezë e brokoli

Sallatë me vezë e brokoli

Përbërësit 

500 gr brokoli

sallatë e gjelbër

2 vezë të ziera

100 gr Fara luledielli

kripë dhe piper i zi

vaj ulliri

lëng limoni

 

Udhëzimet

 

Hapi 1 

Brokolin lajeni dhe priteni.

 

Hapi 2

Ziejeni në ujë me kripë për disa minuta.

 

Hapi 3 

Farat e lulediellit fërgojini në tigan e më pas hidhini tek brokolit e kulluar nga uji.

 

Hapi 4

Vezët ziejini, ndajeni në katër pjesë dhe hidhini tek brokoli.

 

Hapi 5

Shtoni edhe sallatën e larë e të prerë.

 

Hapi 6 

Kriposeni, piperoseni e spërkateni me vaj ulliri dhe lëng limoni.

Ju bëftë mirë.

© ZHURNAL 03.04.2019, 14:12 | L.E. | 1,169 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut