Lamborghini Urus SUT aprovohet për prodhim (Foto)
auto
Lamborghini Urus SUT aprovohet për prodhim (Foto)

Lamborghini Urus SUT aprovohet për prodhim (Foto)

Versioni i ri do të prezantohet në fund të prillit, në Austin Auto Show

Deri më tani, Lamborghini ofronte dy lloje formatesh të veturave, përmes linjave Huracan dhe Aventador, ndërsa përjashtim ka bërë me Urus, që ka formë krejt tjetër, transmeton Telegrafi.Kompania e fuqishme italiane, tani ka konfirmuar se ia ka larguar këtij crrosoveri pjesën e pasme, pasi e ka aprovuar për prodhim Urus SUT.

Të interesuarit, për të lëvizur me super-makinë, teksa kanë mundësi edhe të transportojnë mallra apo veglat e punës, tashmë mund t’i gëzohen këtij projekti.

Raportohet se ky version të ofrojë mundësi për më shumë se dy pasagjerë, ndërsa nuk dihet nëse mbetet vetëm me dy dyer.

Sipas të gjitha gjasave, Lamborghini Urus SUT do ta ketë motorin nga modeli bazë, ndërsa gjithçka pitet të mësohet në Austin Auto Show, që zhvillohet në fund të këtij muaji.

© ZHURNAL 02.04.2019, 14:06 | L.E. | 748 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut