Biskota me shije kafeje
receta
Biskota me shije kafeje

Biskota me shije kafeje

Përbërësit

400 gr miell

250 gr gjalpë

200 gr sheqer

6 lugë gjelle kafe të ftohtë

2 sheqer vanilje

2 lugë gjelle kakao

1 lugëz tharm buke

 

 

Udhëzimet

 

Hapi 1

Gjalpën e mbajtur në temperaturë dhome rraheni bashkë me sheqerin dhe sheqer vaniljen.

 

Hapi 2

Shtoni kafenë, miellin, tharmin e bukës dhe kakaon.

 

Hapi 3

Nga brumi i fituar, formësoni toptha të vegjël, të cilët do t’i rendisni në tepsinë e mbuluar me letër kuzhine.

 

Hapi 4

Biskotat spërkatini me pak sheqer.

 

Hapi 5

Piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 10 minuta.

 

Ju bëfshin mirë.

© ZHURNAL 02.04.2019, 11:15 | L.E. | 855 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut