Fotografi që po përçojnë kulturën
kulture
Fotografi që po përçojnë kulturën

Fotografi që po përçojnë kulturën

Fotografi Emmanuel Mansingh ishte vetëm 9 vjeç kur zbuloi revistat National Geographic që u përkisnin misionarëve të krishterë në një kishë në qytetin Naëabshah.

Prej atëherë ai ishte i fascinuar nga fotografitë që përçonin kulturën e fiseve dhe komuniteteve në tërë botën.

“Dua të bëhem pjesë e një departamenti të kulturës ose të trashëgimisë lokale, në mënyrë që unë të vazhdoj të promovoj njerëzit e mi” tha Mansingh për Forbes.

Ai filloi të eksperimentojë me fotografi me një kamerë Kodak, ndërsa në vitin 2009 ai filloi t’i publikonte udhëtimet nëpër zonat rurale të Sindh.

Në moshën 39 vjeçare filloi që të përdorte Instagram-in dhe Facebook-un, ku nga puna e tij filloi të kishte një numër të konsiderueshëm fansave.

Ai tha se ka qenë gjithmonë i interesuar të paraqesë një aspekt të kulturës përmes fotografive sikurse në National Geographic.

© ZHURNAL 02.04.2019, 11:00 | L.E. | 432 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut