​Honda përgatit Jazz-in e ri (Video)
auto
​Honda përgatit Jazz-in e ri (Video)

​Honda përgatit Jazz-in e ri (Video)

Prodhuesi japonez po punon për një gjeneratë të re të makinës së saj nënkompakte.

Brezi i tretë aktual Honda Jazz ka hyrë në vitin e gjashtë të prodhimit, dhe trashëgimtari është tashmë në horizont.

Një kopje para-prodhuese plotësisht e “kamufluar” e modelit të ri u regjistrua kohët e fundit gjatë testimeve në rrugët publike.

Siç mund të shihet në pamjet, Jazz i ri ka ruajtur konceptin themelor të një makine të vogël që zbukuroi të tre gjeneratat deri më sot. Megjithatë, Jazz ka një “hundë” disi më të vendosur sesa ka qenë deri më tani.

Është spekuluar se Honda do të prezantojë brezin e ri deri në fund të vitit, së pari në Japoni.

Ajo do të ketë një motor benzinë me 3 cilindra 1.0 me 125 kuaj fuqi dhe nuk do të ketë version hibrid, ndërsa si opsion përmendet gjithashtu edhe varianti plotësisht elektrik. /kp

© ZHURNAL 02.04.2019, 10:44 | L.E. | 487 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm