Volvo e parë elektrike do të jetë XC40
auto
Volvo e parë elektrike do të jetë XC40

Volvo e parë elektrike do të jetë XC40

Vetura evropiane e vitit për 2018 do të udhëheqë ofensivën e Volvo në tregun e automjeteve elektrike.

Vitin e kaluar, prodhuesi suedez njoftoi një plan që parashikon 50% të shitjeve totale të makinave Volvo në segmentin e mesëm që do të mundësohet nga automjetet elektrike.

Sipas Automotive News Europe, modeli i parë elektrik do të jetë SUV XC40, i cili vitin e kaluar u shpall makina më e mirë në Evropë.

© ZHURNAL 02.04.2019, 10:41 | L.E. | 344 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut