Moti sot
maqedonia
Moti sot

Moti sot

Shkup, 16 prill – Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell. Pasdite në disa vende do të mbajë mot jostabil me reshje të kohëpaskohshme të shiut të rrëmbyeshëm. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga një deri në nëntë gradë, ndërsa e ditës nga nëntë deri në 19-të gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, i vranët dhe me periudha me diell, si dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në tetë gjashtë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 16 gradë Celsius.

Pason periudhë e motit me vranësira të ndryshueshme. Në disa vende do të jetë jostabil në orët e paditës. Lokalisht do të ketë kushte për paraqitje të breshërit. Temperaturat e mëngjesit do të jenë në rënie. Gjatë fundjavës do të ketë stabilizim të motit.

© ZHURNAL 16.04.2019, 09:07 | Xh.I. | 630 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut