Dimitrov solidarizohet me popullin francez për zjarrin në katedralen Notre Dame
maqedonia
Dimitrov solidarizohet me popullin francez për zjarrin në katedralen Notre Dame

Dimitrov solidarizohet me popullin francez për zjarrin në katedralen Notre Dame

Shkup, 16 prill - Ministri i Punëve të Jashtme, reagoi për zjarrin e katedrales Notre Dame në Paris ku një kullë e ndërtesës u rrëzua.

“Solidaritet ndaj popullit francez dhe gjithë katolikëve. Mbështetje për zjarrfikësit që po luftojnë për ta shpëtuar trashëgimin botërore” shkroi Dimitrov në gjuhë franceze në rrjetin social “Twitter”.

Ndryshe mbrëm në katedralen Notre Dame ka shpërthyer një zjarri i madh. Katedralja e Notre Dame ishte në mes të një rindërtimi me vlerë rreth 6 milionë euro, disa nga pjesët e saj ishin nën skela, ndërsa statujat prej bronzi u hoqën javën e kaluar për shkak të punimeve.

© ZHURNAL 16.04.2019, 09:50 | Xh.I. | 428 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut