Shkup, 9 aksidente gjatë ditës së djeshme, një person i lënduar
kronika
Shkup, 9 aksidente gjatë ditës së djeshme, një person i lënduar

Shkup, 9 aksidente gjatë ditës së djeshme, një person i lënduar

Shkup, 16 prill- Një person ka marrë lëndime të lehta trupore në një aksident nga gjithsej 9 aksidente rrugore që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme në rajonin e Shkupit. Në 8 aksidente është shkaktuar dëm material, transmeton Zhurnal. 

Nga SPB Shkup informojnë se policia rrugore ka sanksionuar 17 shoferë të cilët kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se e lejuara, ndërsa nga trafiku janë përjashtuar edhe 23 shoferë të cilët kanë drejtuar automjetin para se ta marrin të drejtën për drejtim të automjetit dhe 2 shoferë fillestar, si dhe 16 automjete të paregjistruara. Nga trafiku janë përjashtuar edhe 16 automjete të paregjistruara. 

Janë hasur edhe 108 automjete të parkuara në mënyrë joligjore, ndërsa me ndihmën e automjetit special “karrotrec” janë larguar 69 automjete.

Janë sanksionuar edhe 17 shoferë për reshtim të ndaluar, 10 shoferë kanë kaluar në dritë të kuqe, 8 shoferë të cilët nuk kanë përdorë rripin e sigurimit gjatë drejtimit të automjetit, 23 shoferë për shfrytëzimin e telefonit gjatë kohës së drejtimit të automjetit, si dhe 3 shoferë nuk kanë dhënë përparësi për kalimin e këmbësorëve në vendkalim për këmbësorë. 

Nga SPB Shkup për sot paralajmërojnë se do të realizojnë masë edukative në SHMQSH “Saraj”.

© ZHURNAL 16.04.2019, 09:41 | L.E. | 494 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut