Rritet numri i vetvrasjeve
maqedonia
Rritet numri i vetvrasjeve

Rritet numri i vetvrasjeve

Shkup, 16 prill - Sipas të dhënave të Ministrisë së Punëve të Brendshme, vitin e kaluar në nivel shtetëror është rritur numri i vetvrasjeve, në raport me vinin 2017, transmeton Zhurnal.

Në fillim të vitit të kaluar janë regjistruar 121 vetvrasje, nga të cilat 29 në Shkup, 20 në qytetin e Shtipit, 16 në Manastir, 14 në Kumanovë dhe nga tetë në Veles, Ohër dhe Tetovë, ndërsa në vitin 2017 janë regjistruar 103 vetvrasje.

Në vitin 2016, përsëri, janë kryer 136 vetvrasje dhe 177 tentim për vetvrasje.

© ZHURNAL 16.04.2019, 09:35 | Xh.I. | 1,680 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut