Zidane flet pas dështimit me Leaganesin: Me lojtarët që kemi, duhet të luajmë më mirë
sport
Zidane flet pas dështimit me Leaganesin: Me lojtarët që kemi, duhet të luajmë më mirë

Zidane flet pas dështimit me Leaganesin: Me lojtarët që kemi, duhet të luajmë më mirë

Zinedine Zidane ishte i pakënaqur me barazimin në Butarque kundër Leganesit me rezultat 1:1.

Por, francezi dëshironte të mbronte paraqitjen e lojtarëve të tij, megjithëse i vjen keq që ekipi vazhdon të garojë pa pasur ndonjë gjë për të fituar deri në fund të sezonit.

“Pjesa e parë nuk më pëlqeu, por e dyta ishte shumë më mirë. Nuk luajtëm mirë dhe nuk kemi pse të themi tjetër. Ne mund të bëjmë shumë më mirë, të sigurt”.

“Ne tashmë e dimë se ne nuk luajmë aspak mirë gjatë këtij viti. Ne bëmë një stërvitje të mirë javë, por nuk ka qenë një natë e madhe. Tani kemi gjashtë ndeshje dhe ne duhet të përpiqemi të bëjmë më të mirën në ndeshjen e ardhshme”.

“Ajo që duhet të bëjmë është të përpiqemi, duhet të luajmë më mirë me lojtarët që kemi, pavarësisht se kaluam një sezon të keq. Ne duhet të japim më shumë, skuadra do të jetë konkurruese përsëri sezonin e ardhshëm”, pohoi strategu.

Pas kësaj, Reali zë pozitën e tretë të renditjes tabelore me 63 pikë ndërsa Leganes ngjitët në vendin e 11 me 41 pikë. /Telegrafi/

© ZHURNAL 16.04.2019, 09:13 | Xh.I. | 710 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut