Juventus-Ajax: Formacionet e mundshme, Zonja e Vjetër me mungesa
sport
Juventus-Ajax: Formacionet e mundshme, Zonja e Vjetër me mungesa

Juventus-Ajax: Formacionet e mundshme, Zonja e Vjetër me mungesa

Sonte (e martë) Juventusi pret Ajaxin në ndeshjen e dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë në Amsterdam përfundoi me rezultat 1-1, rezultat që në ndeshjen e dytë lë të hapur shumë alternativa.

Zonja e Vjetër këtë ndeshje do ta luajë pa dyshen e lënduar Giorgio Chiellinini dhe Mario Mandzukic, ndërsa në dyshim është Blaise Matuidi.

Në anën tjetër Ajaxi ka udhëtuar në Torino pa Nicolas Tagliafico e skualifikuar, ndërsa nuk pritet të ketë mungesa tjera të rëndësishme. Më poshtë keni formacionet e mundshme:

Juventus (4-3-3): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Rugani, Alex Sandro; Emre Can, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi, Ronaldo, Dybala.

Ajax (4-2-3-1): Onana; Veltman, De Ligt, Blind, Sinkgraven; Schone, De Jong; Ziyech, Van de Beek, Neres; Tadic.

© ZHURNAL 16.04.2019, 09:11 | Xh.I. | 427 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut