Barça-Man Utd: Formacionet e mundshme, Solskjaer në kërkim të një mrekullie tjetër
sport
Barça-Man Utd: Formacionet e mundshme, Solskjaer në kërkim të një mrekullie tjetër

Barça-Man Utd: Formacionet e mundshme, Solskjaer në kërkim të një mrekullie tjetër

Në mes të Barcelonës dhe gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve është Manchester Unitedi të cilët besojnë në mrekulli ashtu si ndaj Paris Saint Germainit.

Ndeshja e parë në Old Trafford përfundoi 0-1 në të mirë të skuadrës katalunase, epërsia u arrit fal autogolit nga Luke Shaw.

Ivan Rakitic dhe Serigo Roberto ende janë në dyshim për Ernesto Valverden, ndërsa te Ole Gunnar Solskjaer ka disa mungesa të konfirmuara.

Shaw nuk do të luajë për shkak të lëndimit, ndërsa të lënduar janë Eric Bailly, Antonio Valencia, Ander Herrera. Trajneri norvegjez është në mes Alexis Sanchez dhe Jesse Lingard, por në avantazh është ky i fundit. Më poshtë keni formacionet e mundshme:

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba; Busquets, Rakitic, Arthur; Messi, Suarez, Coutinho.

Man Utd (4-2-3-1): De Gea; Dalot, Lindelof, Smalling, Young; Pogba, McTominay; Lingard, Mata, Rashford; Lukaku.

© ZHURNAL 16.04.2019, 09:10 | Xh.I. | 432 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut