Salcë portokalli
receta
Salcë portokalli

Salcë portokalli

Përbërësit

1 litër lëng portokalli

250 gr sheqer

1 lugë gjelle niseshte

Udhëzimet

HAPI 1

Lëngun e portokallit dhe sheqerin e vendosim në tenxhere për t'u zier për 30 minuta.

HAPI 2

Niseshten e përziejmë me pak ujë dhe e shtojmë në tenxhere.

HAPI 3

E lëmë të ziejë deri sa salca të jetë lidhur në masë të njëtrajtshme.

© ZHURNAL 16.04.2019, 11:41 | L.E. | 544 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut