Mish qengji me pilaf
receta
Mish qengji me pilaf

Mish qengji me pilaf

Përbërësit

500 gr mish qengji

2 gota uji oriz për pilaf

1/2 karrotë

2 gjethe dafine

1 kërcell rozmarinë

Kripë

Piper

Pak vaj ulliri

 

Udhëzimet

HAPI 1

Presim mishin në kube të mëdha ose në 4 racione. E vendosim në një tenxhere të ziejë, së bashku me rozmarinën dhe dafinën. I lëmë të ziejnë derisa mishi të zbutet mirë.

 

HAPI 2

Heqim mishin nga lëngu dhe e kalojmë në një tigan derisa të marrë ngjyrë.

 

HAPI 3

Në të njëjtin tigan skuqim pak orizin. Për 2 gota uji oriz duhen 4 gota uji lëng mishi.

 

HAPI 4

Bashkojmë mishin me orizin në një tenxhere dhe i lëmë në zjarr me temperaturë të ulët./renatomekolli.com

© ZHURNAL 16.04.2019, 11:39 | L.E. | 882 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut