Protesta e dhunshme e opozitës, Prokuroria kërkon ‘arrest me burg’ për 16 qytetarë të arrestuar
shqiperia
Protesta e dhunshme e opozitës, Prokuroria kërkon ‘arrest me burg’ për 16 qytetarë të arrestuar

Protesta e dhunshme e opozitës, Prokuroria kërkon ‘arrest me burg’ për 16 qytetarë të arrestuar

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sot ‘arrest me burg’ për 16 qytetarë të arrestuar në protestën e 13 prillit. Këta persona janë arrestuar gjatë dhe pas protestës së thirrur nga opozita.

Ndërkohë, për 21 persona të tjerë të arrestuar, prokuroria ka kërkuar masën ‘detyrim paraqitje’.

Zyrtarë të Partisë Demokratike kanë akuzuar Policinë e Shtetit dhe ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, se po shkel të drejtat e njeriut duke arrestuar protestuesit pa asnjë provë dhe pa asnjë shkak./Sotnews

© ZHURNAL 16.04.2019, 11:31 | Z.H. | 124 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut