Cardiff dhe Nantes e vazhdojnë turpin rreth pagesës së Sala
sport
Cardiff dhe Nantes e vazhdojnë turpin rreth pagesës së Sala

Cardiff dhe Nantes e vazhdojnë turpin rreth pagesës së Sala

Edhe pas vdekjes së Emiliano Sala, po vazhdon debati i ashpër në mes të Cardiffit dhe Nantes rreth pagesës së transferimit.

Nantes e ka dërguar rastin në FIFA, duke bërë me dije se Cardiff nuk i ka paguar atyre asnjë cent.

Skuadra franceze po i kërkon 20 milionë euro nga shitja e Emiliano Salas te anglezët, por këta të fundit nuk duan ta paguajnë shumën.

Cardiff arsyetohet se sulmuesi argjentinas humbi jetën në tragjedinë e këtij fillim vitit, ku aeroplani i tij u rrëzua në brigjet e detit të Britanisë së Madhe, andaj nuk ka se si t’i paguajë ato të holla, për një lojtar që nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje.

Por, Nantes ka dhënë argumente se ata e kanë mbyllur transferimin nga ana ligjore, duke e kompletuar të gjithë dokumentacionin dhe që figurativisht, Sala nuk është lojtar i tyre.

FIFA pritet që shumë shpejtë ta marrë një vendim të prerë, pasi të dy skuadrat nuk po arrijnë akord mes vete.

© ZHURNAL 16.04.2019, 11:26 | Z.H. | 284 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut