Ekipet argjentinase pas Pastores
sport
Ekipet argjentinase pas Pastores

Ekipet argjentinase pas Pastores

Boca Juniors dhe River Plate janë futur në garë për shërbimet e mesfushorit Javier Pastore, i cili pritet të largohet nga skuadra e Romës në fund të këtij edicioni, kanë njoftuar të martën mediumet argjentinase.

Pastore 29-vjeçar, ka kontratë me Romën deri në vitin 2023, por këtë edicion ka pasur telashe me lëndimet dhe nuk ka arritur të përshtatet me ekipin.

Ai ka regjistruar vetëm 14 ndeshje në të gjitha garat dhe ka realizuar tri gola.

Si Boca Juniors ashtu edhe River Plate, janë të gatshme të paguajnë 20 milionë euro për kartonin e tij.

Pastore te Roma u transferua para fillimit të këtij edicioni kurse karrierë ka bërë edhe te PSG-ja, Palermo e Huracani. Ai ka edhe 29 paraqitje me Përfaqësuesen e Argjentinës.

© ZHURNAL 16.04.2019, 11:26 | Z.H. | 199 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut