Studimi: Hudhra mbron kujtesën tuaj
medicina
Studimi: Hudhra mbron kujtesën tuaj

Studimi: Hudhra mbron kujtesën tuaj

Hudhra mund t’ju mbajnë larg shumë puthjeve, por ajo mbron kujtesën tuaj.

Një studim i ri i paraqitur në Orlando, zbuloi se konsumimi i hudhrave mund të ndihmojë në parandalimin e problemeve që lidhen me moshën dhe kujtesën, transmeton Klan Kosova.Hulumtuesit thonë se hudhra gjithashtu përmirëson shëndetin e zorrëve.

Nëse njerëzit hanë më shumë hudhër, ata besojnë se përbërjea mund të ndihmojë në parandalimin e sëmundjeve neurodegjenaritve si Alzheimer dhe Parkinson.

Ekspertët thonë se nevojiten përfshirja e hudhrës në dietën tuaj është një fillim i mirë.

© ZHURNAL 16.04.2019, 11:22 | L.E. | 858 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut