Audi AI:ME është makina elektrike që nuk e kemi parë ndonjëherë (Video)
auto
Audi AI:ME është makina elektrike që nuk e kemi parë ndonjëherë (Video)

Audi AI:ME është makina elektrike që nuk e kemi parë ndonjëherë (Video)

Megjithëse në fazën e konceptit, kjo makinë elektrike mund të prodhohet me një teknologji shumë të lartë.

Ka një ndryshim shumë të madh në botën e automobilizmit, pasi deri më tani kompanitë krijonin makina elektrike me djegie të brendshme, ndërsa tani po fokusohen në zhvillimin e makinave elektrike që voziten vetë, transmeton Telegrafi.Dallim prej prodhuesve tjerë, nuk bën as Audi, që i ka hyrë botës së EV, me përkushtimin më të madh që t’i krijojë sa më të avancuara në teknologji, luksoz dhe dizajn adekuat që përshtatet me sistemin e qarkullimit.

I prezantuar në Shanghai Auto Show, Audi AI:ME është një makinë që nuk është parë ndonjëherë, e pajisur me elemente të teknologjisë së lartë. Koncepti është dizajnuar ai makinë vetë vozitëse urbane, që nënkupton se nuk do të lëvizë shumë shpejtë.

Megjithëse ka katër dyer që hapën në pjesë të ndryshme dhe enterier të bollshëm, pjesa më e veçantë e enterierit është në dy karriget e para.

Shfrytëzuesit e Audi AI:Me që ka nivel të katërt të autonomisë, që mund të vozitet vetëm, vetëm me pranin e shoferit në të, ofron edhe video pajisjen që mund të ofrojë pamjet e ambientit të jashtëm.

© ZHURNAL 16.04.2019, 10:51 | L.E. | 661 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut