Zv/ministri grek i punëve të jashtme në vizitë zyrtare në Shkup
maqedonia
Zv/ministri grek i punëve të jashtme në vizitë zyrtare në Shkup

Zv/ministri grek i punëve të jashtme në vizitë zyrtare në Shkup

Shkup, 15 prill - Zv/Ministri i punëve të jashtme të Greqisë, Terens Nikollaos Kuik sot dhe nesër po qëndron në vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ku pritet të takohet me ministrin e punëve të jashtme, Nikolla Dimitrov, transmeton Zhurnal.

Në takimin me  Dimitrov, siç informojnë nga MPJ, parashihet që të shkëmbejnë mendime për zhvillimin e mardhënieve dhe bashkëpunimin mes dy vendeve pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës dhe vizitën e fundit të kryeministrit grek Aleksis Cipras në shtetin tonë.

Në kuadër të takimit parashihet që zv/Ministri Kuik të pranohet edhe nga Kryeministri Zoran Zaev, ndërsa duhet të realizon takime edhe me ministrin pa resor Edmond Ademi si dhe me zv/ministrin e punëve të jashtme, Andrej Zhernovski, informojnë nga MPJ.

© ZHURNAL 15.04.2019, 15:47 | Xh.I. | 522 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut