Frenkie de Jong përfshihet në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen e dytë ndaj Juves
sport
Frenkie de Jong përfshihet në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen e dytë ndaj Juves

Frenkie de Jong përfshihet në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen e dytë ndaj Juves

Frenkie de Jong është përfshirë në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen e dytë të çerekfinales në Ligën e Kampionëve.

Lojtari ishte detyruar të lë fushën para kohe në ndeshjen e fundit të skuadrës nga Amsterdami në ligen elitare në Holandë dhe kjo kishte shqetësuar tifozët.

Në listë mungon Nicolas Tagliafico për shkak të kartonëve, ndërsa më poshtë keni listën e plotë:

Onana, Lamprou, Varela; Kristensen, Veltman, De Ligt, Sinkgraven, Mazraoui, Magallan, Blind, Tagliafico; Van de Beek, Tadic, Labyad, Schone, De Jong, Ziyech, De Wit; Neres, Huntelaar, Dolberg, Ekkelenkamp.

Kujtojmë se ndeshja e parë ka përfunduar me rezultat 1-1.

© ZHURNAL 15.04.2019, 14:38 | Xh.I. | 515 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër