Chelsea kthen sytë kah Pepe
sport
Chelsea kthen sytë kah Pepe

Chelsea kthen sytë kah Pepe

Skuadra e Chelseat është futur në garë për sulmuesin e krahut të Lillet, Nicolas Pepe ka bërë të ditur “Daily Mail” të hënën.

 

Bëhet e ditur se Chelsea tashmë ka nisur negociatat me ekipin francez, të cilit i kanë ofruar 50 milionë euro dëmshpërblim për transferimin e 23-vjeçarit në fund të këtij edicioni, transmeton “Koha Ditore”. Pepe te Chelsea shihet si zëvendësim ideal për Eden Hazardin, i cili pritet të largohet nga londinezët në vere.

 

Pepe këtë edicion po shkëlqen te Lille dhe është ndër lojtarët më të kërkuar në Evropë. Ai ka shënuar 20 gola dhe ka asistuar 14 herë në 35 ndeshje në të gjitha garat për Lillen.

 

Ai ka kontratë me ekipin francez deri në vitin 2022 dhe është reprezentues i Bregut të Fildishtë.

© ZHURNAL 15.04.2019, 14:24 | Z.H. | 227 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm