Gazi lotsjellës në protesta, PD padi për ministrin Lleshaj
shqiperia
Gazi lotsjellës në protesta, PD padi për ministrin Lleshaj

Gazi lotsjellës në protesta, PD padi për ministrin Lleshaj

Tiranë, 15 prill - Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka paditur në Prokurorinë e Tiranës ministrin e brendshëm të Shqipërisë, Sandër Lleshaj, si edhe disa efektivë policie për përdorimin e gazit lotsjellës në protestë.

Sipas PD, përdorimi i gazit lotsjellës për të shpërndarë turmën është i paligjshëm, raporton Tch, transmeton Klan Kosova.

© ZHURNAL 15.04.2019, 13:08 | Xh.I. | 148 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm