LSDM: Shumë qytetarë me ne, për përparim
maqedonia
LSDM: Shumë qytetarë me ne, për përparim

LSDM: Shumë qytetarë me ne, për përparim

Shkup, 15 prill - Numri i qytetarëve pjesmarrës, në mitingun e mbrëmshëm të LSDM-së, ka qenë në numër të madh. Kjo, sipas kësaj partie, është konsideruar se kandidati, për president, i kësaj partie, Stevo Pendarovski, është bindshëm përpara kandidatëve të tjerë. LSDM thekson se, qytetarët duan të ecin përpara dhe vendi të përparojë, transmeton Zhurnal.

Nga partia në pushtet, falemnderojnë qytetarët, për mbështetjen masive, për konceptin e fuqishëm, siç theksojnë, kjo është progres, përparim, zhvillim, integrim dhe e ardhme e sigurtë.

“Maqedonë, shqiptarë, serb, tuq, romë, vlleh, boshnjakë të gjithë komunitetet kanë vërshuar pas Pendarovskit  dhe konceptit të tij. Ajo do të tregohet edhe ditën e diel, kur qytetarët do ta votojnë për presidentin, i cili është i vendosur të ec përpara dhe me nder do ta përfaqësojë shtetin”, thuhet në kumtesën e LSDM-së. 

© ZHURNAL 15.04.2019, 13:03 | Xh.I. | 995 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut