Zyrtare: Ish trajneri i Napolit e Lazios, merr Kombëtaren e Shqipërisë
sport
Zyrtare: Ish trajneri i Napolit e Lazios, merr Kombëtaren e Shqipërisë

Zyrtare: Ish trajneri i Napolit e Lazios, merr Kombëtaren e Shqipërisë

Federata e Futbollit të Shqipërisë ka zyrtarizuar sot emërimin e trajnerit të ri.

Edy Reja do të jetë trajneri i ri i Kombëtares së Shqipërisë e cila tash e disa javë kishte mbetur pa trajner pas shkarkimit të Panuccit, shkruan Reporteri.net

Italiani 73-vjeçar me prejardhje sllovene, ka qenë trajner i skuadrave të njohura italine si; Napoli, Atalanta, Lazion e Torino.

Ai udhëheqi Napolin nga viti 2005 deri në vitin 2009 dhe arriti t’i ngritë ata nga Serie B në Serien A.

Prezantimi i tij do të bëhet ditën e martë në zyret e Federatës së Futbollit të Shqipërisë.

© ZHURNAL 15.04.2019, 13:17 | Z.H. | 399 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm