Vetura me të cilën u krye grabitja e NLB Bankës gjendet tërësisht e djegur!?
kronika
Vetura me të cilën u krye grabitja e NLB Bankës gjendet tërësisht e djegur!?

Vetura me të cilën u krye grabitja e NLB Bankës gjendet tërësisht e djegur!?

Shkup, 15 prill - Dy orë pas grabitjes të filialit të "NLB Bankës" në Çair të Shkupit, në afërsi të lumit Serava, tek varrezat e qytetit "Butel", policia ka gjetur një karrikator revoleje dhe një veturë e djegur "Golf 5" për të cilën besohet se u ka takuar grabitësve të bankës, transmeton Zhurnal.

Sipas raportit policor, sot në ora 10:36 është paraqitur grabitje nga ana e disa persoanve të armatozur në bankë në rrugën "Ferid Bajram". Kryerësit kanë sulmuar fizikisht sigurimin fizik, 26 vjeçarin E.E. Persona tjerë të lënduar nuk ka. Menjëherë pas denoncimit janë ndërmarë masa dhe aktivitete nga zyrtarët policorë, thuhet në njoftimin e policisë./Zhurnal.mk

© ZHURNAL 15.04.2019, 12:49 | Z.H. | 2,134 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm