Patëllxhan i mbushur me susam dhe djathë
receta
Patëllxhan i mbushur me susam dhe djathë

Patëllxhan i mbushur me susam dhe djathë

Për një drekë të këtillë ju nevojiten:

– 2 patëllxhanë të madhësisë mesatare,

– 2 lugë vaj ulliri,

– ¼ e një qepe,

– 1 filxhan oriz apo 3 lugë susam,

– 1 filxhan lëng mishi,

– 200 g kaçkavall,

– 200 g domate të marinuara,

– Pak rigon.

 

Përgatitja:

Patëllxhanët ndani në dy pjesë, thelloni mesin dhe gjysmat piqni në furrë në 250 gradë celsius rreth dhjetë minuta.

Në tigan fërgoni qepen në vaj ulliri pastaj shtoni mesin e patëllxhanëve, lëngun e mishit dhe orizin (apo susamin).

Fërgoni rreth dhjetë minuta dhe pastaj hiqni nga zjarri.

Gjysmat e patëllxhanëve (të cilave ua keni hequr mesin) mbushni me përbërjen e gatuar dhe sipër qitni kaçkavall të grirë në rende, pastaj domaten e marinuar dhe sërish kaçkavall.

Të gjitha piqni në furrë rreth 15 minuta në 200 gradë.

© ZHURNAL 15.04.2019, 11:31 | L.E. | 484 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër