Ferrari FXX K Evo po testohet sërish në pistë (Foto)
auto
Ferrari FXX K Evo po testohet sërish në pistë (Foto)

Ferrari FXX K Evo po testohet sërish në pistë (Foto)

Pista e Nurburgringut, ishte hapësira ku u pa duke u testuar.

Makina Ferrari FXX K Evo, që zgjati dy vjet për të dalë nga prodhimi më 2015, u shit në vetëm 50 njësi

Ka 1,036 kuaj fuqi, që i merr nga motori me 6.3 litra V12 si dhe sistemi elektrik KERS, ndërsa mund të lëvizë me 350 kilometra në orë. Tani që është jashtë prodhimit, nuk dihet pse është parë duke u testuar sërish në pistë, në Nurrburgring të Gjermanisë.

Reporterët që e kanë parë këtë Ferrari me shtresa kamuflazhi, kanë arritur ta dëgjojnë edhe tingullin e lartë që lëshon, teksa nuk dihet arsyet e futjes së serishme në testim. Në anën tjetër, ka mundësi të jetë ndonjë makinë tjetër, të bazuar në FXX K Evo, që mund të jetë tërësisht elektrik.

Meqenëse LeFerrari dhe FXX K Evo, kanë bërë shumë plane për elektrifikim, mund të jetë duke u testuar ndonjë sistem i qarkullimit hibrid apo makine të elektrifikuar dhe jo makinë e re.

© ZHURNAL 15.04.2019, 10:23 | L.E. | 373 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut