Mbështetja për Hekuran Dukën vjen edhe nga Kosova
zgjedhjet-presidenciale
Mbështetja për Hekuran Dukën vjen edhe nga Kosova

Mbështetja për Hekuran Dukën vjen edhe nga Kosova

Dibër, 14 prill, Zhurnal.mkk - Tanimë karvanit të fitores i japin shtysën e fuqishme edhe bartësit e luftës së  UÇK-së të Kosovës, dhe të Maqedonisë, ku me prezencën e tyre, me fjalët e matura, dhe me përkrahje të plotë Daut Haradinaj, së bashku me kryetarin e parë shqiptar të parlamentit të R.M.V Talat Xhaferi, kishin ardhur enkas për të mbështetur Hekuran Dukën dhe BDI-në.

Duhet të theksohet fortë se këta njerëz vinë në mbështetje të një kandidati i cili ka një plan konkret, të formuluar nga takimet me çdo banor, një vizion të qartë për Dibrën  dhe të mbushur me vullnet, dhe jo si kundërkandidati i cili  nuk mban as shënime për kerkesat me ato pak qytetarë që takohet, se program dihet që nuk ka pasur as tentativën e parë as tani.

Ndër tjera, me prezencën e tyre, shtysë kësaj fitoreje i dha edhe gjeneral Gëzim Ostreni, si dhe Dibranë gjigandë të biznesit në Maqedonin e Veriut.

E gjithe kjo flet se BDI ka mbështetje të pa rezervë dhe kjo njëkohësisht është garancë e fitores së padiskutueshme të Hekuran Dukës, dhe sukses i garantuar i mandatit të tij!

© ZHURNAL 14.04.2019, 23:24 | B.M. | 2,475 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut