Siljanovska: Me fitoren në zgjedhjet presidenciale hapet rruga për zgjedhje parlamentare
zgjedhjet-presidenciale
Siljanovska: Me fitoren në zgjedhjet presidenciale hapet rruga për zgjedhje parlamentare

Siljanovska: Me fitoren në zgjedhjet presidenciale hapet rruga për zgjedhje parlamentare

Shkup, 14 prill - Kandidatja e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovska ka thënë se me fitoren në zgjedhjet presidenciale do të hapet rruga për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Ajo ka thënë se qeveria e re nuk do të kërkoj nga ata që të mos këndojnë himnin dhe që të mos e përmendin fjalën Maqedoni.

“Çfarë është himni nëse nuk është pjesë e identitetit maqedonas? A është ky vend i lirë dhe a duhet që ne përsëri të luftojmë për të drejtat tonë. Himni është fotografia jonë historike, narrativi jonë nacional. Kush ua jep të drejtën që të heqin fjalët nga himni?”, ka thënë Siljanovska.

© ZHURNAL 14.04.2019, 22:52 | T.E. | 342 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut