Menduh Thaçi nga Shkupi: Kandidati i përbashkët rrumbullakson anëtarësimi në NATO
zgjedhjet-presidenciale
Menduh Thaçi nga Shkupi: Kandidati i përbashkët rrumbullakson anëtarësimi në NATO

Menduh Thaçi nga Shkupi: Kandidati i përbashkët rrumbullakson anëtarësimi në NATO

Shkup, 13 prill, Zhurnal.mk - Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Menduh Thaçi pasi falënderoi të pranishmit për pjesëmarrjen masive në këtë tubim theksoi rëndësinë e këtyre zgjedhjeve presidenciale dhe votën për kandidatin e përbashkët me të cilin rrumbullaksohet anëtarësimi në NATO.

Thaçi nënvizoi se me PDSH-në shqiptarët do t’i arrijnë synimet e përbashkëta që janë pjesë e platformës politike.

NATO, BE dhe barazia e plotë e shqiptareve në këtë shtet kanë qenë dhe janë prioriteti ynë, tha mes tjerave lideri i PDSH-së Menduh Thaci.

© ZHURNAL 14.04.2019, 01:24 | B.M. | 5,232 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut