Sallatë frutash me mascarpone
receta
Sallatë frutash me mascarpone

Sallatë frutash me mascarpone

Përbërësit

fruta mix

1 lëng limoni

2 lugë gjelle mjaltë

250 gr djath mascarpone

4 sheqer vanilje

2 lugë gjelle liker

 

Udhëzimet

 

Hapi 1

Frutat lajini e pastrojini, pritini e shpërndani nëpër enët adekuate.

 

Hapi 2

Lëngun e një limoni bëjeni bashkë me mjaltën dhe zbrazeni mbi frutat e përgatitura.

 

Hapi 3 

Djathin mascarpone rraheni bashkë me sheqerin dhe dy lugë liker sipas dëshirës.

Hapi 4

Më pas, këtë masë hidheni mbi frutat.

 

Ju bëfshin mirë.

© ZHURNAL 14.04.2019, 10:43 | L.E. | 654 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm