Sharp shfaq prototipin e telefonit të tyre që paloset vertikalisht (Video)
teknologji
Sharp shfaq prototipin e telefonit të tyre që paloset vertikalisht (Video)

Sharp shfaq prototipin e telefonit të tyre që paloset vertikalisht (Video)

Në 2019, pamë lansimet zyrtare të telefonave të palosshëm ku kompani të tilla si Samsung dhe Huawei kanë dalë me konceptet të pajisjeve të tilla.

Ato nuk janë vetëm dhe sipas një video të kohëve të fundit, duket sikur Sharp mund të jenë të interesuar poashtu në këtë teknologji.

Videoja më lart tregon një prototip nga Sharp në të cilin në vend të një ekrani që shpaloset jashtë, Sharp ka zgjedhur për një ekran që paloset vertikalisht.

Ekrani në fjalë thuhet të sjell 6.18 inç me rezolucion prej 1440 × 3040.

Sharp gjithashtu pretendon se ekrani është i aftë të përballojë 300,000 cikle për palosje, që do të thotë se duhet t’i marrë përdoruesit mjaft kohë përpara se të dëmtohet dhe të mos punojë.

Kështu, është e paqartë se çfarë Sharp dëshiron të bëjë me këtë.

Kompania shprehu interesin e tyre për ta komercializuar atë në vitet e ardhshme, por nëse do të krijojnë ose jo telefonin e tyre të palosshëm është ende e paqartë. 

© ZHURNAL 14.04.2019, 10:32 | L.E. | 1,002 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm