Ministri Arbër Ademi në përkrahje të plotë të Hekuran Dukës
zgjedhjet-presidenciale
Ministri Arbër Ademi në përkrahje të plotë të Hekuran Dukës

Ministri Arbër Ademi në përkrahje të plotë të Hekuran Dukës

Dibër, 13 prill, Zhurnal.mk - Në prezencën e ministrit të arsimit z.Arbër Ademi, në një prezencë të madhe, sot punonjësit e arsimit në Dibër patën mundësi për një bashkëbisedim, për ndryshimet, përmirsimet dhe ngritjen e nivelit në sferën më të rëndësishme të ardhmërisë, Ministri Ademi premtoi mbështetje të plotë për zhvillimin e arsimit në Dibër, politika të cilat do jenë prioritet i kandidatit Hekuran Duka.

Në bashkëbisedim e sipër u diskutua për problemet konkrete, si psh mosdakordimi i sistemit të kenbrixhit, problemin me përkthimin etj. Ministri theksoi që akoma nuk është marë vendim lidhur me vazhdimin e këtij sistemi, sidoqofte përmendi përparsitë e këtij sistemi, dhe theksoi lëshimet për implementim të plotë të këtij sistemi.

Në Dibër sistemi i shkollimit do të ketë mbështetje të plotë nga ministria këtë sot fuqishëm e potencoi Ministri Ademi  i cili theksoi se do të jetë në mbështetje të plotë të kryetarit të tanishëm dhe të ardhshëm të komunës Hekuran Duka, si në ngritjen e nivelit dhe kompletimin të ambijenteve shkollore në aspekt teknik, dhe në çdo aspekt të nevojshëm!

© ZHURNAL 14.04.2019, 00:22 | B.M. | 4,036 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut