Hekuran Duka viziton afarizmin Dibran
zgjedhjet-presidenciale
Hekuran Duka viziton afarizmin Dibran

Hekuran Duka viziton afarizmin Dibran

Dibër, 13 prill, Zhurnal.mk - Në këtë mëngjes, të ditës së sotme,  nën shoqërimin e të rinjve, kandidati nga radhët e BDI për kryetar komune në Dibër d-r Hekuran Duka, vizitoi bizneset në qytet, ku pati rastin të ndëgjojë hallet e tyre dhe të shpalosë idetë dhe vizionet për këtë kategori të rëndësishme të qytetit.

Afaristët bashkëbiseduan dhe kërkuan mbështetje si ne aspektin infrastukturor, ashtu edhe në atë teknik, me ç’rast morën garancë nga d-r Hekuran Duka se do të jetë në krah të tyre në çdo aspekt.

Pasi kundërkandidati, në kundërshtim me luftën e madhe që bëri në tentativën e parë në zgjedhjet e kaluara, ku mohonte gjiçka nga punët e ish kryetarit, tani e ka ndruar strategjinë duke i pranuar ata që kundërshtonte, por duke ia mveshur si sukses individual, ish kryetarit Lata, ku sigurisht nuk harohet impenjimi i madh personal i tij, angazhim që nuk do ti mungojë as Hekuranit, si mbështetje nga diaspora, dhe nga të gjithë pasi i besojnë dhe e mbështesin. Me këta autogola që bën tentuesi për herë të dytë haron se nuk kemi të bëjmë me kandidatë të pavarur, por BDI-ja qëndron fuqishëm dhe seriozisht në mbështetje të Hekuran Dukës!

Ne vazhdojmë me punë, dhe mbështetja si nga banorët ashtu edhe nga qeveria nuk janë evidente!

© ZHURNAL 13.04.2019, 16:41 | B.M. | 1,053 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut