Komediani Ian Cognito vdes në skenë
kulture
Komediani Ian Cognito vdes në skenë

Komediani Ian Cognito vdes në skenë

Veterani i stand-up komedisë, Ian Cognito ka vdekur në skenë gjatë kohës sa ishte duke luajtur.

Komediani 60-vjeçar u ulë në një stol duke marrë frymë rëndë, para se të binte në qetësi për 5 minuta gjatë shfaqjes të enjten.

Andrew Bird tha se publiku në barin ‘Atic’ në Bicester menduan që ishte shaka, dhe vazhduan të qeshnin të pavetëdijshëm që diçka nuk ishte në rregull, shkruan BBC, transmeton Koha.net.

Shërbimi i Ambulancës konfirmoj se Cognito kishte vdekur në skenë.

Bird i cili drejton ngjarjet në Lone Wolf Comedy Club, tha se Cognito nuk ishte ndjerë mirë para se ta fillonte shfaqja, por kishte insistuar që të shkonte në skenë.

Ai tha se Cognito ishte tallur edhe me shëndetin e tij gjatë shfaqjes duke u thënë audiencës “imagjinoni sikur të vdisja para jush sot”.

Ishte Bird ai që shkoi i pari në skenë për të parë nëse komediani ishte mirë.

“Të gjithë në skenë, përfshirë edhe mua, menduam që ishte tallje”, tha ai. “Edhe unë kur shkova në skenë dhe preka duart e tij, prita që ai të thoshte ‘boo’”.

© ZHURNAL 13.04.2019, 11:02 | L.E. | 924 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm