Festivali i Cannes do të hapet me film horror
kulture
Festivali i Cannes do të hapet me film horror

Festivali i Cannes do të hapet me film horror

Për herë të parë në historinë e saj, Festivali i Cannes do të hapet me një film horror.

Filmi “The Dead Don’t Die” i regjisorit amerikan Jim Jarmusch do të hapë perden e edicionit të 72-të të festivalit prestigjioz për film.

Gjithsesi, ky film ka brenda saj edhe anën komike pasi rrëfen për gjendjen në qytetin Centerville ku gjithçka është e çuditshme.

Në Centerville të vdekurit ngrihen nga varri dhe sulmojnë të gjallët, ka pak dritë, e madje edhe kafshët kanë një sjellje të çuditshme.

Festivali i Filmit i Cannes do të mbahet nga 14 deri më 25 maj.

© ZHURNAL 13.04.2019, 11:02 | L.E. | 636 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm